Ostre strzelanie w meczu z Roną

2017-04-27

W 18. kolejce I ligi wojewódzkiej juniorzy młodsi Concordii Elbląg pokonali na własnym boisku Ronę03 Ełk 6:3. Obie drużyny zaprezentowały mocno ofensywny futbol, dzięki czemu kibice obejrzeli aż dziewięć bramek.

Po ostatniej porażce w Olsztynie, tym razem juniorzy Concordii zrehabilitowali się w konfrontacji ze swoimi rówieśnikami z Ełku. Podopieczni trenera Marcina Szwedy pokonali przed własną publicznością Ronę Ełk aż 6:3, choć to goście w pierwszych minutach byli stroną przeważającą. Już na początku meczu mogli objąć prowadzenie, ale dwukrotnie zostali złapani na spalonym. W odpowiedzi w 19 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Paweł Bogdański wykorzystał błąd obrony, wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem i dał Concordii pierwszą bramkę. Na kolejne trafienie gospodarze musieli czekać praktycznie do przerwy. Chwilę przed końcem pierwszej odsłony ze środka boiska na wolne Fabian Sałek zagrał do Pawła Bogdańskiego, ten w ostatniej chwili odegrał jeszcze do Patryka Juchniewicza, a pomocnik gospodarzy skierował piłkę do pustej bramki.

Zdecydowanie więcej goli kibice obejrzeli w drugiej połowie. Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry na 3:0 podwyższył Fabian Sałek. I kiedy wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem nastąpił przestój w grze, który wykorzystali zawodnicy z Ełku. W 45 i 54 min. na listę strzelców wpisuje się Maciej Famulak i goście przegrywają już tylko 2:3. Na szczęście strata goli podziałała na elblążan mobilizująco. W 63 min. z prawej strony idealnie dośrodkowuje Bartosz Walendziuk, a Jakub Konieczki kieruje piłkę głową do pustej bramki. Niespełna kwadrans później mamy kopię sytuacji, ale tym razem gola zdobywa Patryk Juchniewicz. Szóste i zarazem ostatnie trafienie dla Concordii zaliczył w 79 min Bartłomiej Czajkowski, a wynik meczu na 6:3 ustalił w doliczonym już czasie gry Hubert Masiewicz.

MMKS Concordia Elbląg - UKS Rona 03 Ełk 6:3 (2:0)
    1:0 - Bogdański (19.), 2:0 - Juchniewicz (38.), 3:0 - Sałek (42.), 3:1 - Fumalak (45.), 3:2 - Fumalak (54.), 4:2 - Konieczki (63.), 5:2 - Juchniewicz (76.), 6:2 - Czajkowski (79.), 6:3 - Masiewicz (80+3.).
    Concordia: Konarski - Komuniewski, Bogdański (60. Konieczki), Grześ, Juchniewicz, K. Kruk, Lach (50. Glonkowski), Murawski (60. Jaroszewski), Piątkowski (68. J. Kruk), Sałek (77. Czajkowski), Walendziuk (75. Gil).
    Żółte kartki: Juchniewicz (17.), Piątkowski (58.), Grześ (73.).