Sparingowe zwycięstwo nad Wikędem [ZDJĘCIA]

2024-02-10

W swoim szóstym sparingu Concordia odniosła trzecie tej zimy zwycięstwo. W sobotę (10 lutego) Słoniki pokonały na Skrzydlatej trzecioligowy Wikęd Luzino 2:0. Oba gole dla pomarańczowo-czarnych zdobył Joao Augusto. Elbląski zespół powinien wygrać to spotkanie dużo wyżej, ale nie wykorzystał wielu dogodnych sytuacji bramkowych.

W sobotnim pojedynku trener Mateusz Sobieraj miał do dyspozycji 17 zawodników. Z powodu drobnych urazów zagrać nie mogli m.in. Szymon Drewek i Szymon Maćkowski.

Pierwsze dwadzieścia minut meczu rozgrywanego przy padającym deszczu miało dość wyrównany przebieg. Z biegiem czasu to pomarańczowo-czarni zaczęli przejmować inicjatywę, co przełożyło się na stwarzane okazje bramkowe. W 26 minucie Gracjan Szpucha popędził z piłką prawą stroną i dokładnie zacentrował do wbiegającego w pole karne Joao Augusto, który strzałem z pierwszej piłki otworzył wynik meczu. Do końca pierwszej połowy Brazylijski napastnik Concordii mógł jeszcze dwukrotnie umieścić piłkę w siatce, ale dobrze w bramce spisywał się golkiper Wikędu.

Po przerwie Słoniki nadal przeważały i kreowały sobie kolejne dogodne sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Elblążanie co jakiś czas oddawali strzały na bramkę rywala. Próbował m.in. Jakub Rękawek i Gracjan Szpucha, ale za każdym razem na posterunku był bramkarz zespołu z Luzina. W końcu piłka znalazła drogę do bramki. W 85 minucie po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Joao Augusto, który tym razem wykończył pięknym strzałem z pola karnego podanie od Jakuba Rękawka. Rywale ani razu nie byli w stanie poważniej zagrozić elbląskiej bramce i cały pojedynek zakończył się w pełni zasłużoną wygraną Concordii 2:0.

Concordia Elbląg – Wikęd Luzino 2:0 (1:0)
    Bramki: 1:0 Joao Augusto (26' – asysta Szpucha), 2:0 Joao Augusto (85' – asysta Rękawek)

Concordia: Maksymilian Manikowski – Mikołaj Doniecki, Mikołaj Staniak, Piotr Jakubowski, Gracjan Szpucha, Eryk Filipczyk, Radosław Bukacki, Radosław Nowicki, Kacper Sionkowski, Joao Augusto Fortunato Mariano, Kacper Noworyta.
    Zagrali także: Jakub Rękawek, Oskar Kottlenga, Maciej Kaczorowski, Denis van Ieperen, Oskar Bartosiński.

W swojej kolejnej grze kontrolnej pomarańczowo-czarni zmierzą się z trzecioligowym Stolemem Gniewino. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 17 lutego o godz. 14:00 na boisku przy ul Skrzydlatej.