Remis w drugim sparingu [ZDJĘCIA]

2024-01-18

Drugą tej zimy grę kontrolną mają za sobą piłkarze Concordii. Słoniki w środowy wieczór (17 stycznia) na obiekcie przy ul. Skrzydlatej zremisowały z Gromem Nowy Staw 2:2. Pomarańczowo-czarni otworzyli i zamknęli wynik tego meczu, a gole dla elbląskiego zespołu zdobyli Kacper Noworyta i Filip Woźniak.

W spotkaniu z Gromem, czwartą po rundzie jesiennej drużyną IV ligi pomorskiej, sztab szkoleniowy Concordii miał do dyspozycji 16 graczy, w tym dwóch testowanych: 18-letniego obrońcę Filipa Woźniaka (Warta Sieradz) i 25-letniego lewego wahadłowego. W kadrze zabrakło wracających po kontuzjach: Piotra Jakubowskiego, Macieja Kaczorowskiego i Bartosza Danowskiego. W środę nie zagrał także Jakub Rękawek, który do końca tego tygodnia przebywa na testach w Hutniku Warszawa. W zespole gości wystąpił za to... Łukasz Kopka, który ze względów rodzinnych postanowił, że swoją przygodę z piłką będzie kontynuował bliżej swojego miejsca zamieszkania - w Gromie Nowy Staw.

Elblążanie środowy mecz rozpoczęli na dużej intensywności, szybko spychając rywala do obrony. To przyniosło efekt już w 10 minucie, gdy pięknym strzałem z dystansu, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki, popisał się Kacper Noworyta. Później mimo optycznej przewagi gospodarze nie potrafili oni podwyższyć prowadzenia. To zemściło się na nich w końcówce pierwszej połowy. W 41 minucie goście oddali pierwszy celny strzał na elbląską bramkę i zamienili go na gola, po tym jak Mateusz Borowski przedarł się w pole karne i ładnym uderzeniem z ostrego kąta zmieścił piłkę tuż przy słupku.

W drugiej części obie drużyny dokonały zmian w składach i gra się mocno wyrównała. W 53 minucie przyjezdnych na prowadzenie wyprowadził Szymon Szopiński, który z bliska wpakował futbolówkę do siatki po płaskim zagraniu wzdłuż bramki. Concordia dążyła do wyrównania, ale mimo kilku dobrych okazji, piłka nie chciała wpaść do bramki rywala. Grom także zagrażał elbląskiej bramce, ale w kilku sytuacjach świetnie w bramce spisywał się Maksymilian Manikowski. W końcu w 75 minucie stan meczu wyrównał Filip Woźniak. Testowany w Concordii młodzieżowiec, wpisał się na listę strzelców po strzale z rzutu wolnego i fatalnej interwencji bramkarza Gromu.

Concordia Elbląg – Grom Nowy Staw 2:2 (1:1)
    Bramki: 1:0 Kacper Noworyta (10'), 1:1 Mateusz Borowski (41'), 1:2 Szymon Szopiński (53'), 2:2 Filip Woźniak (75')

Concordia: Maksymilian Manikowski – Mikołaj Doniecki, Denis van Ieperen, Gracjan Szpucha, Radosław Bukacki, Radosław Nowicki, Filip Woźniak, zawodnik testowany, Joao Augusto Fortunato Mariano, Kacper Sionkowski, Kacper Noworyta.
    Zagrali także: Szymon Drewek, Szymon Maćkowski, Oskar Bartosiński, Miłosz Maciąg, Oskar Kottlenga.

W swoim trzecim sparingu Concordia zmierzy się z Jaguarem Gdańsk. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 20 stycznia o godz. 10:20 w Gdańsku.