Porażka z Jaguarem w śnieżnym sparingu [ZDJĘCIA]

2024-01-20

W swojej trzeciej grze kontrolnej Concordia przegrała w Gdańsku z liderem IV ligi pomorskiej Jaguarem Gdańsk 1:4. Jedyną, wyrównującą bramkę w pierwszej połowie, strzelił dla pomarańczowo-czarnych Kacper Sionkowski. Rywale losy meczu rozstrzygnęli na swoją korzyść w ostatnich dwudziestu minutach, gdy połowę składu Concordii stanowili młodzieżowcy.

W sobotnim sparingu trener Mateusz Sobieraj mógł skorzystać z usług zaledwie 15 zawodników, w tym dwóch graczy testowanych. Oprócz sprawdzanego już wcześniej Filipa Woźniaka, wystąpił także 20-letni prawy wahadłowy, reprezentujący ostatnio barwy jednego z klubów IV ligi świętokrzyskiej. Z różnych powodów w kadrze zabrakło za to: Piotra Jakubowskiego, Macieja Kaczorowskiego, Bartosza Danowskiego, Jakuba Rękawka i Radosława Nowickiego.

Pierwsza część meczu rozgrywanego w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy bardzo porywistym wietrze i padającym śniegu, miała wyrównany przebieg. W 25 minucie gola dającego prowadzenie gospodarzom strzelił Przemysław Płotka. Zawodnik Jaguara dostał bezpośrednie podanie od swojego bramkarza Michała Nowaka i w sytuacji sam na sam pokonał Maksymiliana Manikowskiego. Do wyrównania w 31 minucie doprowadził Kacper Sionkowski, który wykorzystał złe zagranie golkipera gospodarzy.

Na początku drugiej połowy Słoniki stworzyły sobie kilka wybornych okazji do objęcia prowadzenia. Najlepszą z nich miał w 58 minucie Joao Augusto, który po strzale z pola karnego trafił w słupek. Im bliżej końca meczu, zaczęła się uwidaczniać przewaga miejscowych, którzy na drugą część wyszli niemal nową jedenastką. W 67 minucie Jaguar znów wygrywał. Bramkę na 2:1 strzelił Dawid Konkol, który zamknął podanie z lewej strony trafiając tuż przy słupku. W ostatnich dwudziestu minutach gdański zespół strzelił jeszcze dwa gole. Najpierw w 71 minucie piłkę do siatki wpakował uderzeniem z pola karnego Igor Michalski, a osiem minut później drugi raz na listę strzelców wpisał się Dawid Konkol, który w sytuacji sam na sam strzelił obok wychodzącego z bramki Maksymiliana Manikowskiego.

Jaguar Gdańsk – Concordia Elbląg 4:1 (1:1)
    Bramki: 1:0 Przemysław Płotka (25'), 1:1 Kacper Sionkowski (31'), 2:1 Dawid Konkol (67'), 3:1 Igor Michalski (71'), 4:1 Dawid Konkol (79')

Concordia: Maksymilian Manikowski – Mikołaj Doniecki, Denis van Ieperen, Gracjan Szpucha, Radosław Bukacki, Oskar Kottlenga, Filip Woźniak, zawodnik testowany, Joao Augusto Fortunato Mariano, Kacper Sionkowski, Kacper Noworyta.
    Zagrali także: Szymon Drewek, Szymon Maćkowski, Oskar Bartosiński, Miłosz Maciąg.

W swoim czwartym sparingu pomarańczowo-czarni zmierzą się z drużyną juniorów Concordii. Spotkanie odbędzie się w środę, 24 stycznia o godz. 19:30 na boisku przy ul Skrzydlatej.