Nieznaczna porażka z drugoligowcem [ZDJĘCIA]

2024-02-07

W swoim piątym meczu kontrolnym piłkarze Concordii zmierzyli się na boisku przy ul. Skrzydlatej z drugoligową Olimpią Elbląg. W środowe południe (7 lutego) pomarańczowo-czarni rozegrali dwie różne połowy. Pierwszą słabszą, po której przegrywali 0:1 i drugą znacznie lepszą, w której obie drużyny zdobyły po dwie bramki. Ostatecznie Słoniki po dobrym pojedynku uległy rywalom zza między 2:3, tracąc decydującego gola w końcówce meczu z rzutu karnego. Gole dla Concordii w tym spotkaniu zdobyli: Kacper Noworyta i Kacper Sionkowski.

Concordia do pojedynku z Olimpią przystąpiła z 20-osobową kadrą, z czego na boisku pojawiło się 17 graczy, w tym trzech to zawodnicy testowani (środkowy obrońca i dwóch pomocników). Pierwsza połowa toczyła się pod całkowite dyktando żółto-biało-niebieskich, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po dośrodkowaniu z lewej strony i strzale głową Oleksandra Yatsenki. Olimpia miała jeszcze co najmniej dwie dobre sytuacje do podwyższenia wyniku. Raz świetnie w bramce zachował się Maksymilian Manikowski, wygrywając pojedynek sam na sam, a w drugim przypadku strzał lobem na pustą bramkę przeleciał obok słupka. Słoniki w tej części ograniczały się głównie do obrony własnej bramki.

Zupełnie inaczej wyglądała druga połowa. Obie drużyny przeprowadziły w jej trakcie po kilka zmian i gra się bardziej wyrównała. Pomarańczowo-czarni pierwszą groźną okazję stworzyli sobie w 50 minucie, gdy strzał z pola karnego Kacpra Sionkowskiego obronił Andrzej Witan. Trzy minuty później piłka znalazła już drogę do bramki Olimpii. Najpierw uderzenie Gracjana Szpuchy odbił bramkarz Olimpii, ale przy dobitce Kacpra Noworyty był już bezradny i było 1:1. W 60 minucie Olimpijczycy ponownie wyszli na prowadzenie, gdy błąd wychodzącego z bramki Maksymiliana Manikowskiego wykorzystał Jan Piróg trafiając do pustej bramki. W 64 minucie znów był remis, po tym jak Kacper Sionkowski otrzymał prostopadłe podanie od Radosława Bukackiego i w sytuacji sam na sam strzelił obok interweniującego golkipera Olimpii. Gdy wydawało się, że sparing zakończy się wynikiem 2:2, w końcówce meczu bardziej doświadczony drugoligowiec zadał decydujący cios. W 83 minucie Radosław Bukacki sfaulował w polu karnym Filipa Sznajdera i sędzia odgwizdał rzut karny, który na gola zamienił Adam Żak.

- Był to dla nas bardzo pożyteczny i solidny sparing, rozegrany na bardzo dużej intensywności. Mecz ten pokazał nam nad jakimi elementami musimy jeszcze popracować. Przeciwnik przeważał nam nami, ale nie przełożyło się to za bardzo na ilość klarownych sytuacji bramkowych. Gole traciliśmy głównie po błędach indywidualnych. Jestem zadowolony z postawy drużyny w tym spotkaniu – podsumował sparing trener Concordii Mateusz Sobieraj.

Concordia Elbląg – Olimpia Elbląg 2:3 (0:1)
    Bramki: 0:1 Oleksandr Yatsenko (8'), 1:1 Kacper Noworyta (53'), 1:2 Jan Piróg (60'), 2:2 Kacper Sionkowski (64'), 2:3 Adam Żak (82'-k.)

Concordia: Maksymilian Manikowski – Mikołaj Doniecki, zawodnik testowany 1, Piotr Jakubowski, Gracjan Szpucha, zawodnik testowany 2, Radosław Bukacki, Radosław Nowicki, Kacper Sionkowski, Joao Augusto Fortunato Mariano, Kacper Noworyta.
    Zagrali także: Jakub Rękawek, Oskar Kottlenga, Szymon Maćkowski, Maciej Kaczorowski, Denis van Ieperen, zawodnik testowany 3.

Olimpia: Andrzej Witan - Łukasz Sarnowski, Kamil Bartoś, Bartłomiej Mruk, Dawid Danilczyk, Jakub Sangowski, Kacper Jóźwicki, Maciej Famulak, Dawid Czapliński, Marcel Stefaniak, Oleksandr Yatsenko.
    Zagrali także: Michał Kuczałek, Jan Piróg, Adam Żak, Filip Sznajder, Kacper Filipczyk.

W swojej kolejnej grze kontrolnej pomarańczowo-czarni zmierzą się z trzecioligowym Wikędem Luzino. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 lutego o godz. 16:00 na boisku przy ul Skrzydlatej.