Aleks Łęcki na testach w Legii

2021-12-14
    Aleks Łęcki (na zdjęciu z prawej) wystąpił w sobotę w sparingu Legii II fot. facebook.com/PogonGrodziskMazowiecki

W poprzednim tygodniu na trzydniowych testach w zespole Legii II Warszawa przebywał podstawowy młodzieżowiec pomarańczowo-czarnych Aleks Łęcki. 18-letni pomocnik był jednym z 15 zawodników sprawdzanych pod kątem przydatności do trzecioligowego zespołu rezerw aktualnego mistrza kraju. Aleks miał okazję zaprezentować swoje umiejętności także w sobotnim sparingu legionistów z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Urodzony w 2003 roku w Elblągu Aleks Łęcki, reprezentuje barwy Concordii od sezonu 2020/2021. W poprzednim sezonie wystąpił w 20 meczach III ligi, rozgrywając łącznie ponad 1200 minut. W tym sezonie, ze względu na wypadek, który przydarzył mu się na początku sezonu, Aleks zagrał tylko w 8 meczach w IV lidze, w których zdobył 1 gola. Spory potencjał naszego zawodnika dostrzegli ostatnio trenerzy Legii, którzy zaprosili go na grudniowe testy.

Trzydniowe testy, które odbywały się w ośrodku Legia Training Center, trwały od czwartku do soboty. W piątek mieliśmy testy motoryczne oraz testy skocznościowe na specjalnej macie. Na fotokomórkach osiągnąłem najszybszy czas. W sobotę natomiast zagraliśmy sparing z drugoligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki, który zakończył się remisem 2:2. Rozegrałem całą drugą połowę meczu i zaliczyłem asystę drugiego stopnia. Byłem sprawdzany na obronie i chwilę na bocznym pomocniku. Myślę, że zaliczyłem pozytywny występ. Na ostateczny werdykt trenerów mam czekać do środy. Wtedy dowiem się, czy klub będzie mną nadal zainteresowany – relacjonuje swój pobyt w Legii Aleks Łęcki.